logo

 • E-Posta

  info@utsmedimed.com
 • İletişim

  0531 515 1010
  0541 528 9456

Bizden Haberler

TCESİS EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMAYAN BAŞVURU SAHİPLERİNİN DİKKATİNE! TCESİS EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMAYAN BAŞVURU SAHİPLERİNİN DİKKATİNE!

TCESİS

EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMAYAN

BAŞVURU SAHİPLERİNİN DİKKATİNE!

Bilindiği gibi Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği kapsamında tanımlanmış olan SM, STE, KDE sertifikasyon eğitimleri 2015 yılından itibaren TCESİS eğitim modülü üzerinden sürdürülmektedir.

Eğitimlerin yürütülmesi sürecinde tutulmuş olan kayıtlarımızın incelenmesi sonucu, 2015 yılından beri yürütülen eğitim programlarına başvuru yaptığı halde;

 • Sınava katılmayan veya sınava katıldığı halde sınav haklarını tamamlamayan,
 • Eğitim ücretini ödediği halde açılan eğitimlere katılmayan veya katıldığı eğitimleri tamamlamayan,
 • Başvurusu olumlu değerlendirildiği halde eğitim ücretini yatırmadığından eğitimi açılmayan
  adayların olduğu tespit edilmiştir.

Eğitimlerin uygulanması ve yürütülmesine ilişkin ilgili yönetmelik ve kılavuz hükümleri gereği bu adayların başvurularının iptal edilmesi gerekmektedir. Ancak sektörümüzün mevcut ihtiyacı göz önünde bulundurularak, durumu yukarıda belirtilen hususlardan herhangi birine uyan adayların eğitim ve sınav hakları iptal edilmeden önce, kendilerine 15 Aralık 2021 tarihine kadar eğitim ve sınav hakkı verilmesinin sektör adına uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Buna göre durumu yukarıda belirtilen hususlardan herhangi birine uyan adayların eğitim ve sınav ücretlerini ödeyerek, eğitim ve sınav haklarını 15.12.2021 tarihine kadar kullanmaları gerekmekte olup eğitim ücretlerini daha önce ödemiş adayların yeniden ücret ödemesine gerek yoktur. 15.12.2021 tarihine kadar eğitim ve sınav haklarını kullanmayan adayların başvuruları 16.12.2021 tarihinden itibaren iptal edilecektir. Başvuruları iptal edilenlerin 16.12.2021 tarihinden itibaren Yeterlilik Belgesi almak için eğitim ve sınavlara katılmak istemeleri halinde aday işlemleri panelinden (https://tcesis.sakarya.edu.tr/)  başvurularını yenilemeleri ve güncel eğitim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

İLGİLİLERE ÖNEMLE DUYURULUR.

DUYURU İÇİN TIKLAYINIZ!

MediMedya Tercüme

info@utsmedimed.com

WhatsApp: 0 531 515 1010

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir